SANdBOT
 
SANdBOT
 • SANdBOT
  SANdBOT to pierwsze polskie urządzenie
  do bezpyłowego czyszczenia różnego rodzaju powierzchni.
 • SANdBOT
  SANdBOT wykorzystuje technologię hydro-piaskowania/garnetowania.
  Powierzchnia czyszczona jest sprężonym strumieniem wody z domieszką ścierniwa (garnet).
  Metoda ta nie uszkadza struktury materiału.
  SANdBOT

NOWOCZESNY - PRECYZYJNY
BEZPYŁOWY - OSZCZĘDNY - POLSKI!

OPIS SYSTEMU

To pierwsze polskie urządzenie do bezpyłowego czyszczenia powierzchni technicznych i budowlanych. SANdBOT wykorzystuje technologię hydro-piaskowania/garnetowania. Powierzchnia czyszczona jest sprężonym strumieniem wody z domieszką ścierniwa (garnet). Metoda ta nie uszkadza struktury materiału. SANdBOT umożliwia również spłukiwanie powierzchni (mycie) przy wykorzystaniu strumienia powietrzno-wodnego.

Urządzenie jest niezwykle wydajne, wszechstronne i niezawodne, łatwe w użyciu i tanie w eksploatacji, a ponadto przyjazne dla środowiska. SANdBOT został zaprojektowany do pracy w trudnych, surowych warunkach.

ZASTOSOWANIA

W niegościnnym i ciężkim klimacie wielu mórz i oceanów świata urządzenia oraz platformy wiertnicze wymagają stałych napraw i konserwacji.

System hydro-piaskowania uważa się za najbardziej bezpieczny system strumieniowo-ścierny na rynku. Wielu wiodących wykonawców prac strumieniowo-ściernych na urządzeniach wiertniczych wybiera ten system ze względu na jego nadzwyczajną odporność, trwałość i wydajność.

Usuwa: rdzę, farbę, bitum, walcowinę, stare powłoki, chlorki, sole rozpuszczalne i inne substancje zanieczyszczające powierzchnie

Dokowanie statku w suchym doku w celu przeprowadzenia naprawy może sporo kosztować, na cenę składają się nie tylko koszty konserwacji, ale również stracone dni rejsowe, w których statek mógłby transportować towary na wodach całego świata.

Hydro-piaskowanie to wszechstronny, prosty i mobilny system, który z łatwością może wykorzystać załoga do napraw i konserwacji w trakcie rejsów.

Z powodzeniem stosuje się go na stalowych okrętach wojennych, łodziach podwodnych i niszczycielach, trałowcach z włókna szklanego, drewnianych łodziach rybackich, aluminiowych statkach badawczych, tankowcach, statkach z płynnym gazem ziemnym i statkach towarowych.

Usuwa: rdzę, farbę, bitum, walcowinę, stare powłoki, chlorki, sole rozpuszczalne i inne substancje zanieczyszczające powierzchnie

System hydro-piaskowania powstał w odpowiedzi na coraz bardziej surowe przepisy i w związku z bardzo pracochłonnym procesem usuwania azbestu. Usuwa pozostałości artexu i skałoczepów z sufitów betonowych i stalowych dźwigarów, skracając o połowę czasy obróbki i obniżając koszty pracy.

System hydro-piaskowania to niezwykle wszechstronne i szybkie rozwiązanie do zastosowań w zakresie od kotłowni szpitalnych,  po budynki wielopiętrowe.

Usuwa: artex i pozostałości skałoczepów, rdzę, bitum, farbę i powłoki przemysłowe z rozmaitych powierzchni nie uszkadzając osłon polietylenowych.

W związku z zagrożeniami dla zdrowia i bezpieczeństwa budowniczy autostrad szukają alternatywnej metody usuwania oznaczeń drogowych z dróg.

System hydro-piaskowania usuwa praktycznie wszystkie oznaczenia drogowe, zarówno z powierzchni jak i luk w powierzchni drogi. Podczas pracy urządeń nie powstaje pył, dym, skazy ani przypalenia powierzchni drogi.

Usuwa: stałą i tymczasową farbę termoplastyczną, taśmę do tymczasowego oznaczania dróg, emulsję do wyrównywania powierzchni, farby na bazie żywic i pokrycia powierzchni zabezpieczające przed poślizgiem.

System hydro-piaskowania jest tak wszechstronny, że może wykonywać zarówno precyzyjnie sterowane operacje obejmujące usuwanie jednej powłoki farby za każdym razem w przypadku programów malowania renowacyjnego, jak i cięższych, bardziej wymagających zastosowań, jak cięcie betonu w celu wykonania naprawy, trawienia, inspekcji infrastruktury stalowej bądź w celach wyburzania.

Usuwa: beton, rdzę, farbę, farbę na bazie ołowiu, bitum, walcowinę, stare powłoki, chlorki, sole rozpuszczalne i inne substancje zanieczyszczające powierzchnię.

Tradycyjne metody usuwania graffiti w przeszłości okazywały się drogie, niebezpieczne i bardzo pracochłonne, częściej nie przynosiły odpowiednich rezultatów, pozostawiając widoczną smugę po graffiti na powierzchni.

Systemy hydro-piaskowania usuwają graffiti w ciągu sekund przy mniejszej obsadzie, bez zagrożenia toksycznego i bez śladów smug po graffiti, uszkadzając jedynie w stopniu minimalnym poddawaną obróbce powierzchnię.

System jest również niezwykle skuteczny w usuwaniu gumy do żucia z wielu powierzchni.

Usuwa: praktycznie wszelkiego rodzaju farby, w tym: farby samochodowe w sprayu, farby metaliczne, jak również gumę do żucia.

Aktualności

Rozwój to podstawa sukcesu

2016-03-18
Na targi Expo Surface w Kielcach, uchodzące za jedne z największych w branży, pojechały dwie maszyny marki SANdBOT 100 i 200. I zrobiły prawdziwą furorę, dzięki przemyślanej ekspozycji, oszczędnej, a jednocześnie doskonale widocznej. O tym, co przyciąga klientów, a także o nowościach oraz świeżych pomysłach opowiada Tomasz Daraszkiewicz, dyrektor sprzedaży i rozwoju marki SANdBOT.

Urządzenia do zadań specjalnych

2015-11-10
Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie warunki są surowe i trudne. Dzięki temu, że efekt iskrzenia został zredukowany do minimum doskonale nadają się do stref zagrożonych wybuchem. Hydropiaskarki SANdBOT Ex 100 i 200 to urządzenia, które wpisują się w specyfikę branży.


Zobacz pozostałe aktualności »

 

SANdBOT potrafi samoczynnie pobierać wodę z dowolnego ujęcia. Nie wymaga podawania wody pompą. Jakość pobieranej wody także nie musi być najwyższa. O szczegóły pytaj przedstawicieli SANdBOT-a.

 

 

Tak SANdBOT pracuje w hali, która potrzebuje odświeżenia.

 

 

Tak SANdBOT usuwa farbę i inne znaki z powierzchni asfaltowych i betonowych.

 

SANdBOT podczas pokazu u klienta.

 

SANdBOT podczas pokazów, których celem było usunięcie starych warstw zabezpieczających beton.

 

Przygotowanie wózków widłowych do dalszej renowacji.

 

SANdBOT podczas pokazów. Czyszczenie powierzchni drewnianej.

-->

 

BIURO PRASOWE

NAPISALI O NAS:

SANdBOT - Nagroda dla debiutanta

- To dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Targi w Kielcach były dla nas debiutem, tam po raz pierwszy zaprezentowaliśmy nasze urządzenie - informuje Remigiusz Filipiak, wiceprezes Grupy JetSystem. - Nagroda przyznana już na samym początku drogi utrzymuje nas w przekonaniu, że technologia waterjet to dobry kierunek. Strumień wody możemy wykorzystywać nie tylko do przecinania i obróbki różnorodnych materiałów, ale także do czyszczenia powierzchni z rdzy, farb i innych powłok. Stawiamy na rozwój i wciąż będziemy inwestować w branżę waterjet.

Na targach w Kielcach SANdBOT-a promowała spółka WJSP, dystrybutor urządzenia.

Zobacz cały artykuł: http://www.3dcad.pl/aktualnosci/7440/sandbot-nagroda-dla-debiutanta.html

Kontakt

Dane kontaktowe

WJSP Poland Sp. z o.o.

81-824 Sopot
ul. Armii Krajowej 116
tel: 58 550 75 88

biuro handlowe:
ul. Stanisława Sulimy 1
82-300 Elbląg
Elbląski Park Technologiczny
infolinia: 725 888 778

Informacje:
e-mail: info@wjsp.pl

Formularz kontaktowy

Proszę wypełnić wszystkie pola